Přehled aktualizací Pár slov úvodem Vznik a vývoj kolejiště Stavba diorámat Minirecenze vozů Rady a návody Patinování vozidel a budov Články a recenze Zápisky od roku 2006 Reportáže z akcí a cest Videozáznamy modelové železnice Často kladené dotazy Sekce věnovaná trati Trutnov - Žacléř Fotodokumentace železničních zařízení Smíšená fotogalerie s železniční tématikou Přehled plánovaných akcí Ankety Tapety na plochu, panoramatická pozadí za kolejiště... Zanechte vzkaz v knize návštěv Kontaktní informace Partnerské stránky
KE STAŽENÍ - OSTATNÍ
• Kalendáře na rok 2024 (07.11.2023)
kalendar_2024-a.jpg - 6,45 MB kalendar_2024-b.jpg - 5,59 MB kalendar_2024-c.jpg - 6,10 MB • ModelCounter verze 2.30 (07.02.2005)

ModelCounter 2.30 Poslední verze "přepočítávače" ModelCounter má novou funkci umožňující zápis vypočtených hodnot do textového souboru. Ten si poté můžete otevřít a pracovat s ním dál podle svých potřeb. V přibaleném návodu "ctimne.txt" najdete podrobnější informace. Ošetřena je také možnost nežádoucího zapsání nečíselných znaků do pole - tedy jiné znaky než číslice a desetinou čárku nelze do pole hodnoty vložit. Zahlásí-li vám systém, že mu chybí nějaká systémová knihovna, stáhněte si balíček knihoven. Ty potom rozbalte a zkopírujte do adresáře System, resp. System32 v systémové složce WINDOWS. Tento program ani ostaní níže již nejsou dále vyvíjeny, případné chyby, které jsem přehlédl, nejsem schopen opravit. Pokud nějaké objevíte, předem se omlouvám.

• ConNum verze 2.20 (07.02.2005)

ConNum 2.20 Vzhledem k tomu, že se v konferenci řešila problematika výpočtu kontrolního čísla lokomotiv a vozů, nabízím zde program, který to udělá za vás. Počítá 6-místná, 7-místná a 11-místná čísla. Obsluha programu je velmi jednoduchá. Do textového pole zadáte 6, 7 nebo 11 znaků (podle toho, jestli počítáte lokomotivu nebo vůz) a stisknete enter. Jiný počet znaků program ignoruje, což vám dá také najevo. Vedle textového pole je indikátor počtu znaků, které jste do pole zapsali. K dispozici jsou také mezivýpočty, které vznikají zdvojením patřičných pozic a následným součtem jednotlivých cifer. V současné verzi je již ošetřena možnost nežádoucího zapsání nečíselných znaků - tedy jiné znaky než číslice nelze do pole vložit. Na návrh jednoho z návštěvníků stránek byla také přidána možnost minimalizace programu. Zde si stáhněte případné chybějící knihovny. Ty potom rozbalíte a zkopírujete do adresáře SYSTEM, resp. system32 ve složce WINDOWS.

• RezistKod verze 1.00 (07.02.2005)

RezistKod 1.00 Nabízím vám tu další prográmek, který umí trochu zjednodušit práci. Hodí se především těm, kteří občas montují něco z elektrotechnických součástek, ale nedělají to tak často, aby si některé věci vštípili do paměti. Tento program vám pomůže "dešifrovat" barevné proužky na rezistorech. Bývaly časy, kdy jsem tento systém značení nosil v hlavě, ale v současnosti již tak často tyto věci nepoužívám, takže pomocník se hodí. Můžete si vybrat mezi 4-pruhovým nebo 5-pruhovým rezistorem. Klikáním na jednotlivá barevná pole se zobrazuje náhled rezistoru v horní části formuláře a zároveň se okamžitě přepočítává hodnota v bílém poli. Chybějící knihovny najdete v balíčku knihoven.
• Tabulka modelových rychlostí (24.09.2003)

Tabulka rychlostí Chcete, aby vám vlaky na kolejišti jezdily alespoň přibližně realistickou rychlostí? Zpracoval jsem a zde nabízím řešení. Stáhněte si tabulku s přepočtenými rychlostmi do modelových velikostí Z, N, TT, H0, 0 a I. Skutečná rychlost v km/h je přepočtena na cm/s a to od 10 do 160 km/hod (po desítkách). Uveden je i vzorec, podle kterého je možné spočítat další neuvedené rychlosti. Tabulka je zbytečně přesná (2 desetinná místa, tedy desetiny milimetru), ale to asi ničemu neškodí.

TopList